
Met creatieve activiteiten, lekkere snacks en warme ontmoetingen wilden we onze kinderen en hun ouders even laten ontsnappen aan de ziekenhuisroutine. Van versgebakken pizza’s tot een gezellige ontbijtkar en een bezoek van een echte artiest: elke dag bracht opnieuw iets om naar uit te kijken.
Wat stond er dit jaar op het menu?
Maandag – Pizzanight
We trapten de week af met een echte pizzanight! Overdag kregen alle kinderen een lege pizzadoos die ze volledig zelf mochten versieren. Van kleurrijke tekeningen tot creatieve kunstwerkjes: de dozen werden echte meesterwerken.
’s Avonds veranderden de diëtisten even in echte pizzaiolo’s. We gingen van kamer tot kamer om de bestellingen van de kinderen op te nemen, waarna de verse pizza’s met veel liefde werden gebakken. De geur van warme pizza en de enthousiaste gezichtjes maakten van deze avond een schot in de roos.
Dinsdag – Bezoek van Mathieu Terryn
Dinsdag kregen we bijzonder bezoek op de afdeling: niemand minder dan Mathieu Terrynkwam langs!
Samen met ons trok hij met de vernieuwde snackkar van kamer tot kamer. Op de snackkar staat voortaan een volledig nieuw assortiment snacks, afgestemd op de smaakvoorkeuren en noden van onze patiënten. Het bezoek van Mathieu zorgde voor heel wat glimlachen, fijne gesprekken en extra sfeer op de afdeling.
Woensdag – Bakatelier met Bea Brownie en Boris Bes
Woensdag gingen we de zoetere toer op tijdens ons gezellige bakatelier. Onze mascottes Bea Brownie en Boris Bes kregen daarbij alle eer die ze verdienen.
Samen met de kinderen bakten we overheerlijke brownies en verse koekjes. Het werd een namiddag vol lekkere geuren, chocoladevlekken, creativiteit en vooral veel plezier. Want voeding mag ook gewoon leuk en gezellig zijn.
Donderdag – Ontbijten met de geur van verse chocomelk
Donderdagmorgen werden de gangen gevuld met de heerlijke geur van verse chocomelk. Onze ontbijtbuffetwagen kwam langs op de kamers met allerlei lekkers om de dag goed te starten.
Van warme chocomelk tot verse aardbeitjes: de kinderen konden zelf kiezen waar ze zin in hadden.
Vrijdag – De bekendmaking van de Snackmaster
Op vrijdag sloten we de Smakelijke Week feestelijk af met de bekendmaking van onze allereerste Snackmaster van de week!
Bij elke deelname aan een activiteit mochten kinderen een briefje met hun naam in een box steken. De onschuldige hand trok uiteindelijk één winnaar uit alle enthousiaste deelnemers. De gelukkige Snackmaster kreeg een leuke bakset cadeau om thuis verder aan de slag te gaan.
Meer dan alleen voeding
Wat ons elk jaar opnieuw raakt, is hoeveel verschil deze kleine momenten maken. Samen koken, bakken, kiezen of gewoon genieten van een snack zorgt voor warmte, afleiding en verbondenheid.
Met de Smakelijke Week willen we voeding niet alleen zien als iets noodzakelijk, maar ook als iets dat troost, plezier en kracht kan geven. En dankzij alle helpende handen en enthousiaste kinderen werd ook deze editie opnieuw een groot succes.
Dit alles kunnen we realiseren dankzij SuperKrachtig Lekker, een project van vzw Kinderkankerfonds. Dankzij hun steun krijgen we de kans om van voeding een warm, positief en verbindend moment te maken voor onze kinderen en hun ouders.
Vele groe(n)tjes
Magali, Svenya en Fien







